Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir
0

Kozmetik ürünlerinin son dönemlerde vazgeçilmezi olan argan yağının saça faydaları nelerdir? diye merak ediyor olmanız gayet normal. Hemen hemen her markanın argan yağı ile harmanlanmış bir kozmetik ürünü bulunuyor. Bu da sizlerin kafasında argan yağı ne işe yarar sorusunu doğuruyor. Bu sorunun yanı sıra araştıran hanımlar şu soruları da merak ediyor: Argan Yağlı Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Argan Yağı Şampuanı Seçerken ve En iyi Argan Yağlı şampuan markası hangisidir? Sizler için bu makalemizde argan yağı hakkında her şeyi açıklayacağız.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Argan yağı şampuanı kullanmak istiyorsanız, iki ayrı seçeneğiniz var. Birincisi; argan yağı özü içeren şampuanlardan birini satın alıp kullana bilirsiniz ya da gündelik olarak kullanmış olduğunuz şampuana bir kaç damla doğal argan yağı damlatarak kullana bilirsiniz. Eğer yağı şampuana kendiniz eklerseniz, karışım oranını, saçınızın durumuna göre belirleyebilirsiniz. Saçlarınızın uzunluğu ya da sağlık durumuna göre, argan yağının miktarını belirlemeniz gerekiyor. En uygun karışım miktarını, kontrollü şekilde takip ederek, gözlemleye bilirsiniz. Mesela her hafta da bir damla ekleyerek, saçınız için ideal karışımını adım adım takip ederek karar vere bilirsiniz. Her iki seçenekte de argan yağı saçlarınızı nemlendirerek, doğal parlaklıkta görünmesine yardım edecektir.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir
Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Argan Yağının Saçlara Yararları

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir: Argan Yağlı Şampuanın Yararları ve Argan Yağı Saçlarımızda Ne işe Yarar; Argan yağının saçlara epeyce bir yararı vardır. Bu faydalarını belli başlı sıralarsak: saçı ve saç derisini nemlendirmek, saç tellerini güçlendirerek kırılmalara karşı koruması, ön sıralarda yer almakta. Bu doğal yağın yararlı etkilerinden yararlanmak için, argan yağı şampuanı seçerken, bir kaç önemli püf noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Kozmetik piyasasında kullanılacak olan argan yağı, üretiminin meşakatinden dolayı- zahmetli üretim sürecinden dolayı, pahalı bir yağdır. Bu yüzden seçmiş olduğunuz bu şampuanın diğer şampuanlara göre bir miktar pahalı olması gayet çok normaldir. Ayrıca argan yağı içeren şampuanın saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık vermesi için şampuan içinde ki, argan yağı miktarı önem arzetmektedir. Bunu öğrenebilmek için şampuan ambalajı üstünde bulunan “içindekiler” bölümüne bakarak, argan yağı miktarını öğrene bilirsiniz. Çok düşük oranda argan yağı muhteva eden şampuanlardan, beklentiniz yüksek olmasın.

Argan Yağı Şampuan Önerileri

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir; Argan yağını gündelik şampuanınıza kendiniz eklemek dilerseniz, evvela yapmanız gerekli olan iş, bir aktardan %100 doğal argan yağı almalısınız. Yağın kendisi argan yağı içeren şampuanlara göre pahalı olabilir ancak, karışımını kendiniz hazırlayacağınız için, daha uzun süre argan yağlı şampuan kullanabilirsiniz. Şampuana ne kadar argan yağı eklemeliyim; bu karışım oranına, saçlarınızın uzunluğuna ve ne kadar yıprandığına bağlı şekilde kendiniz karar vermelisiniz. İdeal karışım oranı : 250ml bir şampuan için 10-15 damla argan yağı yeterli olacaktır. Haftada bir argan yağıyla saç derinize masaj yapmak, saç derinizin nemlendirir, saç köklerinin güçlenmesine olanak sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.