Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Saça Faydaları
0

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir? Tatlı Badem Yağıyla Saç Uzatma ve Bağdem Yağının Saça Faydaları oldukça fazladır. Özellikle içerdiği vitaminler ile badem insana oldukça faydalı bir kuruyemiştir.  Sağlıklı görünen, hacimli ve dolgun saçlar her Bayanın hayalidir. Badem Yağının Saça Faydaları Bazen dış koşulların etkisiyle, yetersiz beslenme ve stres nedeniyle saçlar yıpranabilir ve haddinden fazla dökülebilir. Saç maşası, fön makinesi gibi ısıyla çalışan saç şekillendirici cihazlar, saç spreyi, jöle, saç boyası gibi ağır kimyasallar içeren kozmetik ürünler de saç tellerine ve köklerine zarar verir. Doğal bakım maskeleri ve saçı besleyen yağlarla saçlarınızda ki bu tahribatı düzeltmeniz mümkün.

Badem Yağının Saça Faydaları

Badem Yağının Saç Bakımında Kullanımı, Saça Faydalı Bitkisel Yağlar, Badem Yağıyla Yapılan Saç Maskesi ve Badem Yağlı Saç Kürü nasıl hazırlanır sorularına yanıt verelim.
Badem yağıyla saç bakımı tarihte, eski Mısır dönemine kadar gitmektedir. En sık kullanılma şekli: eşit miktarda Tatlı Badem yağı ile Hint yağını karıştırarak saç derisine parmak uçlarımızı kullanarak masaj yapmak ve yağı saçlarda bir süre bekletmektir.

Bu karışım saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini gözle görülür oranda düşürür. Badem Yağının Saça Faydaları Badem yağı aynı zamanda saç tellerine doğal bir parlaklık verir ve daha yumuşak olmasına imkan sağlar. Günümüzde tarihten gelen bu kullanım şekli hala aynen devam etmektedir. Badem yağıyla hazırlanan bir birinden farklı cilt ve saç bakım maskesi tariflerini: kitaplarda, internet sitelerinde ve kullanıcıların deneyimlerini paylaştığı forum sayfalarında bulabilirsiniz.

Badem Yağının Saça Faydaları
Badem Yağının Saça Faydaları

Badem Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok kullanılan Badem Yağlı Saç Maskesi Tarifi: Saçların uzunluğuna göre ayarlanan miktarlarda badem yağı, yumurta akı ve bir kaç damla lavanta yağını karıştırarak saç ve saç derisine masaj yaparak sürdükten sonra 30-60 dakika kadar bekletmemiz gerekmektedir. Uyguladığımız bu maske saç tellerini koruyup yumuşatırken saçların daha sağlıklı uzaması için uygun bir zemin hazırlıyor.

Badem Yağı Maskesi Tarifi

Hint yağı ve Tatlı Badem yağını kullanarak yapa bileceğimiz bir başka saç bakım maskesinin tarifi: yarım çay bardağı Badem yağıyla aynı miktarda Hint yağını karıştırıp saç derinize parmak uçlarıyla masaj yaparak sürünüz. Artan yağı köklerden başlayarak uçlara doğru nazikçe sürün. Saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve bir havlu ile sarın, havlu yerine Bone de kullana bilirsiniz. Yağı 30-60 dakika beklettikten sonra günlük şampuanınızla yıkayın ve bol ılık suyla durulayınız. Bu bitkisel yağ karışımına güzel koku vermesi için 2-3 damla lavanta yağı veya jojoba yağı da ekleye bilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.