Barbie Makyajı Nasıl Uygulanır *2022

Barbie Makyajı Nasıl Uygulanır

0

Barbie makyajında açık renk bir fondöten olmazsa olmazdır. Bu sebeple sizlerinde açık renkli bir fondöten ihtiyacınız olacak. İlk olarak cildimize açık renk bir fondöten sürülmeli ve üzerine yine aynı şekilde uygun bir pudra uygulanmalıdır. Pudra burada yüzdeki parlamayı kaybedecektir ayrıca makyajımızın daha mat ve uzun süreli kalmasını sağlayacak göreve sahip olacaktır. Pudra yüzümüzün her yerine, eşit bir şekilde uygulanmalı ancak katman şeklinde sürülerek değil, tamponlama yöntemiyle uygulanmalıdır. Katman şeklinde pudra sürmek makyajınızın kötü görünmesine sebep olacaktır.

Barbie Makyajı
Barbie Makyajı

Barbie makyajında kilit nokta gözlerin büyük görünüyor olmasıdır. Bu sebepten dolayı  göz makyajımızı yaparken, göz içlerimize daha büyük görünmesi amacı ile beyaz kalem çekilmeli, göz kapaklarımıza ise açık mavi tonlarında bir far uygulanmalı, onun üzerine pembe tonlarında bir gölgelendirme daha uygulanmalıdır. Göz kenarından kapak kısmına, çok yukarılara çıkmadan pembe tonlarında far uygulaması yapılarak işlem tamamlanmalıdır. Kirpiklerimizi dolgunlaştırmak istersek takma kirpik kullanabiliriz. Yeterli olduklarını düşünüyorsak yoğun şekilde rimel uygulaması yaparak belirginleştirebiliriz.

Tüm bu işlemlerden sonra sıra geldi eyelinera. Bu aşamada,  barbie’nin gözleri gibi daha çekik göstermek için eyelinerın kalınlaştırmadan çekilmesi önemlidir. Kalın çekilmiş bir eyeliner kötü bir görünüme sebebiyet vereceğinden dolayı bu aşamada dikkatli olmanız yararınıza olacaktır. Ne de olsa acele makyaj kötü makyajdır nihayetinde… Eyelinerın çekilmesinin ardından sıra yanaklarımıza geldi…

Yanaklarımıza şakaklardan elmacık kemiklerine gelecek şekilde Pembe tonlarında bir allık uygulanmalı ve allık kesinlikle alın, çene altı, burun kenarı gibi kısımlara getirilmemelidir. Dudaklarımıza pembe tonlarında ruj uygulanmalı ancak dudaklarımız ince ise rujdan önce dudak çevremiz kontür kalem ile dolgunlaştırılmalı, en sonundaysa pembe tonlarında hafif bir parlatıcı uygulanmalıdır ki bu; dudaklarımızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bildiğiniz üzere barbie dolgun dudaklıdır ve bu da atlanmaması gereken bir konudur.

Son olarak hatırlatalım; fondöten, pudra tonlarımız yüzü aydınlık gösterecek tonlardan oluşurken, allık, ruj ve göz farları pembeler ve açık maviler ağırlıklı olacak şekilde kullanılmalıdır. Doğru bir barbie makyajı yapabilmek için yukarıda yazılan önerileri sırası ile yaparsanız, oldukça düzgün ve güzel bir barbie makyajı elde etmiş olacaksınız.

Kadın Bakim İpuçları
www.dietweightloss-en.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.