En iyi örgü battaniye modelleri 2021 ve yapılışı

0

Örgü Battaniye Modelleri ve Yapılışı, örgü battaniye modelleri 2021 soğuk kış aylarında insanın içini ısıtan en önemli parçalardan bir tanesi. Özellikle geçmiş dönemlerde çok sık kullandığımız örgü battaniyeler son dönemlerde de son derece revaçta ve tercih ediliyor. Modern çizgiler ve rengarenk renkler ile örgü battaniye modelleri ve yapılışı ile ilgili bir çok farklı görseli sizlerle paylaşmakla birlikte aynı zamanda video desteği ile de elimizden geldiği kadar örgü battaniye yapılışını inceledik;

örgü battaniye modelleri 2021

70’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar ilgimizi aralıksız olarak çekmeye devam eden el yapımı örgü battaniyeler yeniden gündeme geldi, özellikle tığ işi örgü battaniyeler çok göz alıcı. Tığ ile yapılan battaniyeler genellikle yapımı en zor modeller olduğu için çok değerli.

Günümüzde örgü örmek sadece ihtiyaçları karşılayacak ürünlerin hazırlanması için değil aynı zamanda günün stresini atmak için de yapılabilecek uğraşlardan bir tanesi.

Örgü battaniye modelleri ve yapılışı ile ilgili video aracılığı ile tüm aşamaları ile battaniyemizin örme işlemine başlayabiliriz.

Videoda da izlediğiniz gibi örgü battaniyede bir biri ile uyumlu renkler kullanılmış. Buna göre siz kendi beğendiğiniz renklerle çok daha farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Yukarıda yer alan videoda izlediğiniz tığ işi battaniye yapımında çok farklı formlar ve desenleri tercih ederek kendi beğeninize ve zevkinize uygun modelleri oluşturabilirsiniz.

Birazda örgü battaniye yapılışı dışında bu battaniyelerin hayatımıza kattığı avantajlar ve dezavantajlardan bahsedelim.

Avantajları:

Örgü battaniye modelleri günümüz şartlarında verilebilecek en güzel ev hediyesi. Özellikle son dönemlerde rengarenk el yapımı örgü battaniyeler çok revaçta. Ayrıca örgü örmenin günlük stresi atmanıza yardımcı olacağını da unutmamalı.

* Bir battaniyeden beklediğiniz görsellik ve kullanışlılık ile ilgili tüm beklentilerinizi liste halinde yazdığınızda, dışarıdan hazır olarak aldığınız battaniyelerle bu beklentilerinizi tam olarak karşılayamayacağınızı bilmelisiniz. Ancak kendi ürettiğiniz battaniyeler ile hem istediğiniz renkleri bir araya getirebilir, hem de ister yumuşak ister farklı tiplerde ipler ile farklı özelliklerde ürünler tasarlayabilirsiniz.

* Özellikle bebek battaniyelerinde dışarıdan alacağınız modellerin içerisinde kullanılan malzemelerin ve üretim şekillerinin bilinmemesine karşın kendi ürettiğiniz örgü battaniyelerde kullanılan malzemeler size bağlıdır. En kaliteli ve doğal malzemeleri kullanarak en kaliteli ürünü de elde edebilirsiniz.

Dezavantajları:

* Örgü yünleri bazı durumlarda hassas tenlerde veya bebek tenlerinde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. En çok kızarıklık, kaşıntı gibi şikayetler meydana gelebilir. Ancak bu düşük bir ihtimaldir.

El yapımı örgü battaniyeler kullanılan malzemelerin özelliklerine bağlı olarak bakterilerin daha hızlı çoğalabilmesine müsait oldukları için fabrikasyon battaniyelere oranla çok daha sık temizlenmelidir. Bakterilerin çoğalabilmesi örgü battaniyelerin sağlıklı ve doğal olduğuna işaret etmekle birlikte belirli aralıklarla yıkandığında bu durum asla bir dezavantaj değildir. Örgü battaniyelerde bakteriler iplerin aralarında geniş boşluklar olduğu için buraları seçerler fabrikasyon battaniyeler ise daha sıkı olduğu için bakteriler bu alanlarda yer yapamayabilir. (Bakterilerin örgü battaniyeler içerisinde oluşarak yer tutabilmesi 5 yıl ile 10 yıl aralığında hiç temizlenmemiş yıkanmamış battaniyeler için geçerlidir.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.