İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir
0

İnce Telli Saçlar için şampuan nasıl seçilir? diye merak mı ediyorsunuz? Bu yazımızda sizlere ince telli saçların bakımı ve ince telli saçlar için şampuan önerilerini sunacağız. Bu anormal hacimli saçlar, aynı dünyayı kurtaran kahramanlar gibi gerçek yaşamda karşımıza kolay kolay çıkmaz. İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir Çünkü nerdeyse tüm insanlar bazen çevresel faktörler, bazen yetersiz beslenme, genetik, güneş, kötü saç bakımı, saç ürünlerinin yıpratıcı etkisi, saç maşası, aşırı fön makinesi kullanma gibi sebeplerle ya da yalnızca yaşlandıklarından dolayı, saçlarının hacmini kaybeder. Birde ince telli saçınız var ise, üzerine bu olumsuzluklar eklenirse, saçlarınız sönük, sağlıksız ve kırılgan olacaktır. İnce telli saçların bakımı için, işe – doğru şampuanı tercih etmekle başlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir, İnce telli saçlar için hangi şampuanı kullanmalıyız ve İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri nelerdir? İnce saçlı hanımlarımız, diğer saç tiplerine göre daha fazla saçlarına bakım yapmalıdır. Çünkü narin ve ince telli olan saçlarımız çabuk yıpranabiliyor ve kırılabiliyor. Bu da saçlarımızın kötü görünmesine sebep oluyor.

Dikkat etmemiz gerekli olan husus: günlük kullanıma uygun, saçı kurutmayacak, nemlendiricili hafif bir şampuan bulmalısınız. Protein içeren şampuanlar saçınıza daha çok destekleyecektir. Uzman doktorlar, içinde “panthenol” bulunan şampuanları öneri ediyor. Çünkü panthenol, ince telli saçlara bir miktar hacim kazandırırken, kökleri güçlendirerek koparak dökülmeleri minimize ediyor.

Yoğun kıvamdaki şampuanları: genel itibari ile saç tellerine tutunan ve saça ağırlık vererek aşağı doğru çeken, yani saçların yer çekiminden daha çok etkilenmesine olanak sağlamakta olan kremler içerdiğinden, tercih etmeyiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir
İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir

Bazen saçlarınızı şekillendirirken kullanmış olduğunuz jöle, köpük, sprey, briyantin gibi saç ürünleri, saç tellerine yapışarak birikime neden olabilir. Dolayısıyla ağırlaşan saç telleri, saçın daha sönük görünmesine yol açabilir. Bu durumdan korunmak için, haftada 1 kez bu artıkları saç ve saç derisinden çıkaran “arındırıcı” ya da ”derinlemesine temizlik” yapan bir şampuan kullanabilirsiniz.

Sebamed: pH değeri saçlar ile uyumlu şampuanlar üreten Sebamed markasının “Normal Kuru İnce Telli Saçlar” için özel olarak üretmiş olduğu şampuan günlük kullanım için gayet uygundur. Fakat saçların hergün şampuanlanmasını kuruluğa neden olabileceği için öneri etmiyoruz.

John Frieda: John Frieda işletmesinin “Sheer Blonde Hacimlendirici Şampuan” ı, açık sarı tonlarındaki ince telli saçlar için özel olarak üretilmiştir.

L’Oréal: Markanın “Série Expert Density Advanced Şampuan”ı içerdiği omega 6 yağ asitleri ve B vitamini ile saçı beslerken, lipidlerle saçınıza hacim veriyor ve saç köklerini azami derecede güçlendiriyor.

Marlies Möller: Hacim veren “Daily Volume” serisi şampuan, içerdiği pamuk özü ile saçı yumuşatıyor. Silikon içermeyen bu şampuan, saçı ve saç derisini azami nemlendirici özelliğe sahip.

Syoss: İnce telli saçlar için özel olarak tasarlanmış “Yoğun Hacim Şampuanı” hemde saçları besliyor, nemlendiriyor ve kırılganlığını minimize ediyor.

Bu markalar dışında aşağı yukarı her markanın, ince telli saçlar için özel olarak tasarladığı ve piyasaya sürdüğü şampuanları bulabilirsiniz. Daha fazla seçenek için ya da uzman destek için, bir kuaföre danışabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.