Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?

0

Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı? Kış yaklaştığında, pek çok insan için her şeyden önce bir şey ifade eder: ek stres. Çünkü bir ev sahibi ya da kiracı olarak, bitişik kaldırımları temizlemek ve tehlikeli kaydıraklardan kaçınmak mecburiyetindesiniz ve bu sabah ve akşamları bir angaryadır. Gittikçe daha fazla insanın – özellikle yaşlılar ve çalışanlar – bu görev için özel kış teknik servisi kiralamaya karar vermesine şaşmamalı. Bu, kendi işinizi kurmanız için heyecan verici bir fırsat.

Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?

Kışı senenin en sevdiği mevsimi olarak adlandıran çok az insan var. Uzun geceler ve kısa günler, soğuk, kar ve buz yalnızca hızlı bir biçimde kötü bir ruh hali yaratmakla kalmaz, hem de maalesef ortalamanın üstünde kazalara da yol açar. Ancak yalnızca sokaklar kış aylarında gerçek bir odak noktası değildir. Kaldırımlar da hızla tehlikeli kaydıraklara dönüşebilir.

Kaza riskinin mümkün olduğunca düşük olması için ev sahipleri ve bazen kiracılar yolları kardan temizlemek ve söz gelimi çakıl serpmek mecburiyetinde kalıyor. Bunun yasal dayanağı kar ve temizleme mecburidir. Buna uymayan ve bu sebeple belirli koşullar altında kazaya sebep olan kişi, hasar durumunda sorumludur.

Kar temizleme ve evi temizleme mecburiyeti genelde hafta içi sabah 7’de, pazar günleri ve fotoğrafı tatillerde ise sabah 9’da başlar. Her zaman akşam 8’de biter. Bu, kaldırımların bu süre zarfında temizlenmesi ve kumlanması gerektiği manasına gelir.

Kışın kaldırımları temizleme görevi

Görev böyle bir iş fikri haline gelir. Kar temizleme ve evi temizleme işini pek çok kiracı ve mülk sahibi arasında kızgınlığa neden olduğu bir sır değil. Özellikle sabahın erken saatlerinde, işe gitmeden önce kaldırımı temizlemek can sıkıcı ve zaman alıcıdır. Ancak bu yükümlülükten yalnızca çalışanlar zarar görmez. Genellikle fiziksel olarak bunu yapabilecek durumdayken, yaşlı ve hasta insanlar görevlerini yerine getirmekte çok daha zor vakitler geçirirler.

Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?
Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?

Burada açıklığa kavuşuyor: Kar ve karı temizleme mecburiyeti, basit olduğu kadar dahiyane bir iş fikri için alan sağlıyor: neden özel haneler için bir kış teknik servisi kurmuyorsunuz ve nerdeyse hiç kimsenin yapmak istemediği işi yapmıyorsunuz.

Bunlar, özel haneler için bir kış teknik servisinin görevleridir. Özel haneler için bir kış teknik servisinin sahibi olarak, şunları sağlamalısınız:

 • Kaldırımlar, araba yolları, otoparklar ve özel yollar daima kardan temizlenir
 • ilgili yüzeyler kayma riski olmayacak şekilde işlenir (Örneğin: Kum, tuz ya da talaştan)
 • Gördüğünüz gibi, görevlerinizin listesi bir hayli yönetilebilir. Tersine, bu, çalışmanızın hafife alınması ya da hatta gülünmesi gerektiği manasına gelmez. Tam olarak yasal gereklilikler olduğu için, pek çok kişi hizmetlerinizi kullanmaktan memnuniyet duyacaktır.

Özel haneler için kış bakımı için hangi yasal biçim?

Özel haneler için bir kış teknik servisi kurmak istiyorsanız, kesinlikle bir işletme kaydettirmeniz gerekir. Bu süreç, uygun bir yasal formun seçimi ile el ele gider – hiçbir biçimde önemsiz olarak reddedilmemesi gerekli olan bir adım.

Özel haneler için kış bakımı için hangi yasal biçim?

Prensip olarak, özel bir kış hizmetinin iş fikri, belirli bir firma cinsine bağlı değildir. Bu, farklı varyantlar arasında seçim yapabileceğiniz manasına gelir. Özel hanelere yönelik kış hizmetleri için özellikle uygun olan yasal biçimler şunlardır:

 • Şahıs Şirketi
 • İş Yeri Açma Ruhsatı
 • Çalışma Belgesi
 • Vergi Levhası

İş fikrinin basitliği sebebiyle, pek çok kurucu ya da şahıs şirketi gibi bir ortaklık seçer. Ancak, bir hizmet sağlayıcı olarak herhangi bir hasar iddiasından genelde siz sorumlu olduğunuz için, bir firma kurmayı da düşünmek mantıklıdır. Bu temelde size daha fazla güvenlik sunar ve iflas durumunda özel mülkünüzü korur.

Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?
Kar Temizleyicisi işi Kazançlı mı?

Hangi gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir?

Özel haneler için kış teknik servisi kurmak için herhangi bir kalifikasyona ya da uzmanlık bilgisine sahip olmanıza ihtiyaç yoktur. Onları bu mesleğe hazırlayan bir eğitim yoktur. Bu da iş fikrinin kariyer değiştirenler için ideal olmasını sağlamaktadır.

Her şeyden önce, fiziksel olarak formda olmanız ve ne soğuk algınlığı ne de erken kalkma ile alakalı problemlerinizin olmaması önemlidir. Eğer durum buysa, bu iş fikrinin tüm zorluklarına hazırsınız demektir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir kış servis sağlayıcısı olarak ilkbahar, yaz ve sonbaharda yapacak çok az şeyiniz olacak. Bu sektördeki mevsimsel dalgalanmalar da buna bağlı şekilde güçlüdür ve tüm sene boyunca bağımsızlığınız ile yaşamak istiyorsanız, bunun telafi edilmesi gerekir.

çoğu kış servisi genelde, tamamı aşağı yukarı mülk ve mülk bakımı etrafında dönen, senenin karsız dönemlerinde başka hizmetler sunar. İşte birkaç tavsiye:

 • Bahçe ve yeşil alan bakımı
 • Bekçi faaliyetleri
 • Cephe bakımı
 • Park alanlarının ve kaldırımların temizliği
 • yabancı ot temizleme
 • Yeşil atık

Elbette hizmet yelpazenizi tasarlamakta büyük ölçüde özgürsünüz. Sadece elektrik tesisatı ve sıhhi tesislerde çalışma gibi çeşitli manuel faaliyetler sunmak istediğinizde sorunlu duruma gelir. Kural olarak, bunun için bir zanaatkar olarak uygun eğitime sahip olmalısınız.

Sizin için iyi olan şey, kar yağdığında nerdeyse herkesin onu temizlemekle yükümlü olması. Tersine, elbette bu şu anlama gelir: Çok sayıda potansiyel müşteri.

Özel haneler için kendi kış teknik servisinizi kurmak istiyorsanız, kendinizi özellikle şu hedef gruplara hazırlayabilirsiniz:

 1. görevi harici bir hizmet sağlayıcıya devretmek isteyen özel ev sahipleri
 2. sabah erken ve/ya da akşam vakti olmayan çalışanlar
 3. sık seyahat eden ve hareket halinde olan gençler ve aileler
 4. artık fiziksel olarak bunu yapamayan yaşlı insanlar
 5. ara sıra fiziksel olarak yetersiz olan hasta insanlar
 6. pazarlama

Dikkatleri üzerinize çekin

Özel haneler için bir kış teknik servisi kurmak zor değildir. Genellikle yalnızca ilk siparişleri verme ve kalıcı bir müşteri tabanı oluşturma zamanı geldiğinde karmaşık duruma gelir. Bunun için sihirli kelime: Pazarlama.

Başlangıçta iş fikrinize dikkat çekmek mecburiyetinde kalmanız oldukça çok normaldir; sonuçta kimse bu hizmetleri sunduğunuzu bilmiyor. Bunu değiştirmek için çeşitli önlemler başlatabilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

 • Yerel gazetedeki ilanlar
 • El ilanları ve posterler
 • Sosyal medya faaliyetleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.