Kuryecilik (Teslimat) İşi Yapmak İstiyorum

0

kurye iş ilanları Oldukça az sayıda çalışan insan, kendi kaderini tayin eden bir günlük çalışma hayatı arzusuna sahiptir. kurye iş ilanları hakkında sana ne yapacağını ve ne yapmayacağını söyleyen kimse yok. Bunun yerine: tüm eylemleriniz ve kararlarınız için tam sorumluluk alın. Bu dileği gerçekleştirmenin yolu ise elbette serbest meslek sahibi olmaktır.  Bir işe başlamak ilk başta oldukça heyecan verici geliyor, ancak çok azı bunun nasıl çalıştığını tam olarak biliyor. Başarılı bir iş için mümkün olduğunca çok sayıda veya varlıklı insana hitap eden iyi bir iş fikri özellikle önemlidir. Şu anda büyük potansiyele sahip olan bir pazar, teslimat hizmetleridir. Bu yazıda bir teslimat hizmetinin nasıl kurulacağını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Kuryecilik Nasıl Yapılır?

Bir teslimat hizmeti kurmak elbette çok genel bir şekilde formüle edilmiştir. Sektöre daha yakından bakarsanız, artık bazıları birbirinden çok farklı sayısız farklı teslimat hizmeti olduğunu hemen göreceksiniz. Pizza dağıtım hizmetleri ve kuryeler gibi klasiklere ek olarak, artık daha egzotik ürünler var. Bir teslimat hizmeti kurmaya karar verdiyseniz, kendinize sormanız gereken ilk adım, tam olarak ne teslim etmek istediğinizdir. Burada iki temel seçenek vardır:

  • Ya geniş bir ürün yelpazesi sunuyorsunuz
  • Belirli bir ürün veya ürün grubunda uzmanlaşıyorsanız

Tabii ki, her iki seçeneğin de hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Diyelim ki geniş ürün yelpazesini seçtiniz. Her şeyden önce, bu, iş modeliniz ile çok sayıda müşteriye hitap edeceğiniz anlamına gelir açık bir avantaj. Diğer yandan dezavantajı ise sektörün çok fazla rakibin olduğu bir alt alanına giriyor olmanız. Başka bir deyişle, sıkı bir rekabetle yüzleşmeli ve her zaman kalabalığın arasından sıyrılmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde, potansiyel müşteriler diğer teslimat hizmetlerini kullanacaklardır.

kurye iş ilanları
kurye iş ilanları

Öte yandan, özel ürün üzerinden yol alırsanız, elbette çok daha küçük bir müşteri kitlesine hitap edeceksiniz demektir. Öte yandan, pazarda kendinizi çok daha iyi ve daha net bir şekilde konumlandırma fırsatı veren yönetilebilir bir rekabet de var. Bir niş işgal etmek için bu fırsatın güzel bir örneği, ekmek dağıtım hizmeti Kurye tarafından yapılır

Bir teslimat hizmeti kurun ve malları müşterinin evine getirin.

kurye iş ilanları” ile teslimat hizmeti oluşturun. “kurye iş ilanları Adana“, sürekli olarak yeni ortaklar arayan sözde bir ortak sistemidir. Sizin için bu, bir teslimat hizmetinin başarılı bir şekilde kurulması için ideal koşullar anlamına gelir. Çünkü “kurye iş ilanları İstanbul” size sadece denenmiş ve test edilmiş bir iş fikri sunmakla kalmaz, aynı zamanda size tüm iş alanlarında kapsamlı tavsiye, yardım ve destek sunar. Bu ilanları şehrinize göre sınıflandırabilirsiniz.

Müşteri kazanımı, reklam önlemleri, teknik destek veya muhasebe olsun. “kurye iş ilanları” ortağı olarak asla yalnız değilsiniz, ancak profesyonel destekle her zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Bununla birlikte, her zaman kendi patronunuzsunuz ve kendi başınıza kararlar verebilirsiniz. Bir teslimat hizmeti kurun ve örneğin, kendi arabanızda küçük ekmekler teslim edin.

Web Sitesi Hazırlayın!

Bir teslimat hizmeti kurmak söz konusu olduğunda, elbette, küçük ve büyük birçok alt alanı hesaba katmak gerekir. En önemlilerinden biri profesyonel bir web sitesidir. Neredeyse hiçbir müşteri sipariş vermek için telefonu açmaz veya faks göndermez. Bunun yerine, insanlar bir formu tıklayıp doldurmayı tercih ediyor. Sadece kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda zaman kazandırır. Ek olarak, yabancılarla doğrudan temastan kaçınırsınız (birçoğunun bununla ilgili bir sorunu vardır).

Geleceğin teslimat hizmeti girişimcisi olarak sizin için bunun anlamı şudur: Yalnızca kolay sipariş vermeyi değil, aynı zamanda müşteriyi doğrudan “alabilen” birinci sınıf bir web sitesine zaman ve paranın yanı sıra yaratıcılık ve teknik bilgi birikimine yatırım yapın. Bu, diğer şeylerin yanı sıra şu anlama gelir:

  • çekici, modern ve samimi bir tasarım
  • kullanıcı dostu bir kullanıcı ara yüzü
  • hızlı yükleme süreleri
  • profesyonel ve tek tip fotoğraflar
  • el ilanlarında da gösterilen tutarlı bir kurumsal kimlik. Broşürler, sipariş kartları vb. tekrar bulunabilir
  • anlamlı ve bilgilendirici içerik (yüzeysel falan filan yok)

Bu noktada da “kurye iş ilanları” gibi bir ortak sistemle çalışmanın ne kadar yararlı olabileceği bir kez daha ortaya çıkıyor. Çünkü bu, web sitesini zahmetli ayrıntılarla kendiniz kurmak zorunda olmadığınız, bunun yerine gümüş bir tepside servis edilmesini sağlamanız gerektiği anlamına gelir.

kurye iş ilanları
kurye iş ilanları

Kurye işi zorlukları nelerdir?

Bir teslimat hizmeti oluşturmak, her gün çeşitli ve zorlu görevlerin sizi beklediği anlamına gelir. Özellikle başlangıçta, ekip hala yönetilebilir olduğunda ve belki de sadece sizden oluştuğunda, birçok zorlukla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Genel olarak, o zaman sadece bir değil sayısız işiniz olacağı söylenebilir.

Örneğin, bir organizatör, pazarlama müdürü, hesap yöneticisi, BT uzmanı ve tedarikçisiniz, hepsi bir arada. İşler iyi gittiğinde, ilgili rolleri üstlenmeleri için insanları kademeli olarak işe alabilirsiniz. Bu arada, bir ortak sistem veya şahıs şirketi ile çalışmaya karar verirseniz bu da mümkündür. Bir teslimat hizmeti kurun ve sabahları müşterilere kahvaltı getirin.

Kurye Olmak

Hala şüpheniz varsa ve gerçekten bir teslimat hizmeti kurmanız gerekip gerekmediğini bilmiyorsanız, bu bilgi sizi kesinlikle memnun edecektir: Sektör şu anda ilginç ve son derece kazançlı bir büyüme aşamasındadır ve bu nedenle giderek daha fazla müşteri kazanmaktadır. Her şeyden önce, bakkaliye (rulo ekmek ve diğer unlu mamuller gibi) teslimatında uzmanlaşmış teslimat hizmetleri, şu anda siparişlerde hızlı bir artış görüyor.

Bunun nedeni ilginç: Giderek daha fazla insan alışveriş yaparak zamanını boşa harcamak yerine başka şeyler için kullanmak istiyor. Popülerlik listesinin başında: aile ile vakit geçirmek. Boş zaman aktiviteleri, hobiler ve seyahatler de giderek daha önemli hale geliyor ve hafta sonu alışverişi yapmak veya sabahları fırına gitmek gibi can sıkıcı görevlerin yerini alıyor.

Bir teslimat hizmeti kurma koşulları buna göre son derece ucuz ve umut vericidir. Kendinizi pazarda iyi konumlandırmayı ve rekabette öne çıkmayı başarırsanız, başarı şansınız çok yüksektir. “kurye iş ilanları” gibi bir ortak sistemle çalışmak bu konuda size yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.