Organik ürünler dükkanı açmak istiyorum

Organik ürünler dükkanı
0

Organik ürünler dükkanı açmak istiyorum diyenler için doğru noktadasınız. Türkiye’de her ilde en az 100 Organik ürünler dükkanı bulunuyor. Organik ürünler dükkanı Bir de artık çok çeşitli organik ürünler sunan geleneksel indirimciler var. Bu sebeple, kendi daha sağlıklı gıda mağazanıza sahip olma hayalinizi hayata geçirmek istiyorsanız, biraz cesaret, azim ve gerekli başlangıç ​​sermayesine ihtiyacınız var. O zaman kendi daha sağlıklı gıda mağazanızla çalışabilir, çünkü organik ürünler için müşteriler mevcut ve her şeyden önce satın alma gücü ile.

Organik ürünler dükkanı

Organik ürünler dükkanı sadece organik tarımdan gelen sertifikalı ve test edilmiş ürünler satar. Tabii ki, bu ürünler daha karmaşık ve nazik bir biçimde yetiştirilip hasat edildikleri için daha pahalıdır. Organik tarım kavramının arkasındaki herkes, önce bir pazar analizi ile bir genel bakış elde etmelidir. Bu genelde, daha sonraki değerlendirmeler sırasında daimi olarak genişletilen ve geliştirilen bir iş planının yardımı ile başarılı olur. Son olarak, finansman geldiğinde elinizde iyi yapılandırılmış ve tutarlı bir iş planı tutarsınız. Ancak o zaman borç verenler bir ödeme başlatır. Bir daha sağlıklı gıda mağazası açmak, küçük bir dükkanın raflarını bakkaliye ile doldurmaktan daha fazlasıdır. İş planı eninde sonunda başarıyı temsil eder ve daha çok stratejiniz, gerçekleriniz ve gelecek planlarınız için kişisel bir rehberdir. Belki bir daha sağlıklı gıda mağazasının kurucuları bir başlangıç ​​hibesi ya da yatırımı bile alabilirler.

Organik ürünler dükkanı nasıl açılır?

Kabul etmek gerekir ki, Türk bürokrasisi eksiksiz olarak en kolayı değil ve bu nedenle iyi veya kötü evrak işlerini halletmeniz gerekmektedir. Çünkü kendi daha sağlıklı gıda mağazanız için yerine getirilmesi gerekli olan bazı düzenlemeler vardır. Ne de olsa burada kurucular biyolojik koşullardan gelen yiyeceklerle ilgileniyorlar. Bu sebeple, gıda satışı ile alakalı gerekli tavizlere dikkat etmek önemlidir. Sertifikalı gıda satışı için onaylar da gereklidir ve kurucular da gerekli sağlık sertifikalarını almalıdır. Gerekli delillerden biri bile eksikse, herhangi bir sağlık müdürlüğü ya da diğer ofisler, dükkanı açıldığı anda tekrar kapatabilir.

Organik ürünler dükkanı açmak için gerekli belgeler

Bir daha sağlıklı gıda mağazası açmak istiyorsanız, sadece müşterilere direk olarak satış yapmaktan hoşlanmamalı, hem de birkaç ticari temel bilgi de edinmelisiniz. Ticari konular hakkında hiçbir şey yapamıyorsanız, bir ya da diğer ileri eğitim kursuna bir göz atmalısınız. İnternetten de yardım arayabilirsiniz. Orada artık çok iyi mal yönetim sistemleri ve otomatik sipariş işleme sistemleri ya da hesaplama bilgisayarları bulabilirsiniz. Faturalar da bu sistemler içerisinde oluşturulmaktadır. Bununla beraber, bu süreçlerin temel bir anlayışı hala gereklidir. Ay sonunda kurucuların rakamları doğru işlemesi önemlidir. Yeni yatırımlar yapılabilir mi? çalışanlara ödeme yapılabilir mi ya da kapsam genişletilebilir mi? Nereden tasarruf etmen gerekmektedir? Hangi ürünler iyi satıyor ya da satmıyor?

Organik ürünler dükkanı
Organik ürünler dükkanı

Doğru konumu bulun

Tüm kalıcı mağazalar için kuruluş öncesi ayrıntılı ve dikkatli bir konum analizi yapılmalıdır. Bu bölgedeki en büyük süpermarket zincirlerinin hemen yanında daha sağlıklı gıda mağazanızı açmanın bir anlamı yok. Bununla ilgili sorun, süpermarketlerin genelde organik ürünleri daha ucuza sunabilmesi ve köşedeki küçük dükkânın daha fazla ücret talep etmesidir. Bu, müşterileri oradan satın almaya ikna etmeyi bir hayli zorlaştıracaktır. Hedef kitleyi de göz önünde bulundurmalısınız çünkü konum için de belirleyicidir. Müşteriler, çevre duyarlılığı olan bir zihniyet ile daha ekolojik bir yapıya sahiptir. Bu sebeple mağazaya yürüyerek ya da toplu taşıma ile kolayca erişilebilir olmalıdır. Ve diğer daha sağlıklı gıda mağazaları da yakınlarda olmamalıdır.

Reklam tanıtım en önemlisi

Reklam, nerdeyse hiçbir kurucunun kaçınamayacağı önemli bir araçtır. Çekici bir internet sitesi kesinlikle gerekli değildir, fakat mağazanın tasarımı ve sunumu daha da önemlidir. Organik ürünler de organik bir biçimde sunulmak ister. Bu sebeple ürünlerinizi plastik sepetlerde sunmamanız ve konserve içecek satmamanız kesinlikle öneri edilir. Müşteriler bu tür şeylere dikkat eder ve kendilerine sahibinin “organik” hakkında ne kadar düşündüğünü sorar. Buna göre mümkün olduğunca sürdürülebilir malzeme kullanılmalıdır. Örneğin büyük hasır sepetler ya da pamuklu bez çantalar satılabilir.

Ayrıca daha sonra çeşitli ürünlere eklenebilecek bir logo oluşturulmalıdır. Sağlıklı gıda mağazası açmak istiyorsanız mevcut organik logoları rehber olarak kullanabilirsiniz. Bunlar sürdürülebilirliği ve tabii ki organik ürünlere olan sevgiyi aktarmalıdır. Bu logo elbette iyi konumlandırılmış bir internet sitesine entegre edilebilir. Oradan, kurucular bir daha sağlıklı gıda mağazası açma sebepleri hakkında da yorum yapabilirler. Müşteriler, söz gelimi kurucular bilgi vermek isterse, ürünlerin menşei hakkında da bilgi edinebilir. Bu elbette öneri edilir, çünkü hemde güveni de güçlendirir. Ayrıca, yeni ürünlerin reklam tanıtımı buradan yapılabilir ya da sunulabilir. Bu sebeple, daha sağlıklı gıda mağazasının güvenilir görünmesi için çevrimiçi pazarlamaya biraz zaman ayırmaya değer.

Organik ürünler dükkanı
Organik ürünler dükkanı

Neler satabilirim?

Ürünlerin satın alındığı yerde elbette biyolojik olarak doğru koşullar geçerli olmalıdır. Çiftlikler ve organik üreticiler sertifikalı ve kalifiye olmalıdır. Birçok müşteri bölgesel ve mevsimlik ürünlere de değer verir, bu nedenle burada da buna özen gösterilmelidir.. Bir daha sağlıklı gıda mağazasının kurucuları bu biçimde daima özgün kalır. Organik müşteriler kış aylarında çilek almayı, yazın mandalina soymayı hayal etmezler. Buna göre, bu ürünlerin sürdürülebilir fotoğrafa uymadıkları takdirde sunulmasına bile ihtiyaç yoktur.

Organik içecekler de satılabilir, söz gelimi organik presten elde edilen meyve suları ya da diğer doğal alkolsüz içecekler. Özel yağlar ya da kozmetik ürünler gibi özel ürünler de sunulabilir.

Yiyeceklerin tazeliği de pek çok müşteri için oldukça önemlidir. Bu, kurucuların süpermarketlerden sıyrılmalarını sağlar. Ve çok az değil, çünkü çoğunlukla kırılmış meyveler ve tadı hiçbir şeye benzemeyen kirazlar süpermarketlerde satılmaktadır. Birçok organik dükkan bunu çok daha iyi yapabilir ve bölgesel organik çiftçilerden taze toplanmış kirazları ve parlak kırmızı, işlenmemiş elmaları satabilir. Birçok insan bu kaliteyi çok takdir eder ve buna göre hareket edilmelidir. Geriye kalan tek şey, daha sağlıklı gıda mağazasının satıcılarının da konsepti uygun biçimde temsil etmesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.