Parfümeri açmak karlımı?

Parfümeri açmak
0

Parfümeri açmak karlımı? diye bir arama mı yaptınız. O zaman doğru yerdesiniz. Parfümeri açmak istiyorum diyen herkese merhaba, Parfümeriler görünüşlerine önem veren insanların gittiği dükkanlardır. Sadece iyi görünmek değil, hem de özellikle hoş kokmak da istersiniz. Bu hedeflere ulaşmak için ceplerinin derinliklerine inmeye hazırlar. Bu gerçek, bu projeye yapılandırılmış ve odaklanmış bir biçimde yaklaşmanız ve önemli olanın ne olduğunu eksiksiz olarak bilmeniz şartıyla, parfümerilerin özellikle kazançlı bir iş fikri olarak sınıflandırılmasını sağlar. Aşağıdaki yazıda adım adım parfümeri açmayı öğreneceksiniz .

Parfümeri Açmak

Elbette bir parfümeri açmak, tekerleği yeniden icat ettiğiniz manasına gelmiyor. Hangi şehre bakarsanız bakın, her yerde nitelikli parfümlerin beraberinde her çeşit kozmetik ve bakım ürünü satan dükkanlar bulabilirsiniz. Hiç şüphe yok, çünkü talep daima kimden daha fazla.

Siz de kendi parfümünüzü kurmayı düşünüyorsanız o zaman evvela seçtiğiniz şehirdeki mevcut duruma yakından bakmalısınız. Burada zaten bu türden birkaç mağaza var ise ve müşteriler sunduklarından memnunsa, bir yer edinmenin oldukça zor olduğunu göreceksiniz.

Öte yandan, yalnızca birkaç başka parfümeri var ise ya da piyasada bir niş bulabilirseniz (söz gelimi doğal kozmetiklerde uzmanlaşmak), o zaman kesinlikle kendi parfümerinizi açmaya değer.

Gerçekten dikkatli bakmanız ve kendinize karşı dürüst olmanız önemlidir. Sırf kendi işinizi kurabilmek için durumu göz ardı etmenin bir anlamı yok. Sonrasında müşteriniz olmazsa işletmeniz tekrar çok hızlı bir biçimde gözden kaybolur.

Bilgi: Başlangıç ​​pozisyonunun nasıl olduğunu ve kuruluş döneminde neler olacağını en iyi biçimde değerlendirebilmek için bir iş planı hazırlamalısınız.

Parfümeri açmak
Parfümeri açmak

Konumun Önemi

Bir parfümerinin başarısı büyük ölçüde bulunduğu yere bağlıdır. Sadece düzenli müşterilerinize değil, hemde gelen müşterilere de bağlı olacağınız için, parfümeriyi alışveriş merkezi ya da alışveriş merkezi gibi canlı bir alanda açmanız daima öneri edilir. Uzun vadede bir dayanak kazanmak ve farkındalık yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz dikkati burda alırsınız. Öte yandan, periferik yerler ya da kırsal alanlarda bir parfümeri çok umut verici değil.

Ancak parfümeriniz için ideal perakende mağazasını ararken belirleyici olan sadece konumun kendisi değildir. Diğerlerinin beraberinde aşağıda belirtilen hususlara dikkat edin:

  • Araba ve toplu taşıma ile iyi erişilebilirlik
  • Yakınlarda park etme
  • samimi, aydınlık odalar
  • çeşitleriniz için yeterli alan

Hedef grubunuzu tanıyın

Bir parfümeriden parfüm satın alabileceğinizi söylemek doğru, fakat şüphesiz biraz fazla kolay. Hatta zamanla bu mağazalar gerçek sürpriz çantalara dönüştü. Her parfümeri kendisine has bir uzmanlık sahibidir, fakat hepsi için söylenebilir: Burada yalnızca flaconlardan çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Parfümeri açmak istiyorsanız, elbette gamınızı olabildiğince erken düşünmelisiniz. Başka bir deyişle, müşterilerin mağazanızdan ne satın almasını istiyorsunuz?

Bu soruya yanıt verebilmek için müşterilerinizin eksiksiz olarak kim olmasını istediğinizi bilmek oldukça önemlidir. Parfümünüzde başarılı olmayı istiyorsanız, hedef kitleyi tanımlamak ve analiz etmek kesinlikle son derece önemlidir. Çünkü fakat eksiksiz olarak kime hitap etmek istediğinizi biliyorsanız, bu zorluğu nasıl yöneteceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tabii ki parfümünüzle bakımlı bir görünüme değer veren tüm insanlara hitap etmek istediğinizi söylemek mümkün. Ancak, bu tür bir hedef grup tanımı genelde çok belirsiz ve belirsizdir. Gerçekten hedef odaklı çalışmak istiyorsanız, söz gelimi yaş ve sosyal statü açısından hedef müşterilerinizi daha da daraltmanıza yardımcı olur.

Örneğin, 40’ın üstünde “lüks bir kitleye” hitap etmek istiyorsanız, yüksek fiyatlı ürünleri ve lüks markaları gamınıza ekleyebilirsiniz. Peki ya 18 ile 35 yaş arasındaki genç hedef grup? Bu da kendi güzelliğine büyük önem verir ve nitelikli ürün bilincini erken ve erken yaşta geliştirir. Bu sebeple, buradan başlamak ve kendi parfümünüzü bu hedef gruba yönlendirmek yararlı olabilir.

Cezbedici teklifler sunun

Bir parfümeri ile alakalı güzel olan şey şudur: Hiç kimse sizi sadece ürünler sunmaya zorlamaz. Ayrıca hizmetleri kapsamınıza dahil edebilir ve bu şekilde daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. Parfümerilerin sunmuş olduğu klasik hizmetler şunlardır:

  • Fotoğraf çekimleri, düğünler vb. özel günler için makyaj.
  • makyaj kursları
  • Tip tavsiyesi
  • Doğal kozmetiklerle ilgili her şey hakkında tavsiyeler
  • Moda gösterileri

Bunun gibi hizmetler ve diğerleri, parfümerinizin profilini yükseltmenize yardım edecektir. Önceden kesin bir konsept belirlerseniz, ürünleri ve ek hizmetleri sonradan koordine etmeniz çok daha kolay olacaktır. Genel resim ne kadar yuvarlaksa, işletmeniz müşteriler tarafından o kadar uzman algılanır.

Parfümeri açmak
Parfümeri açmak

Franchise Parfümeri Açmak

Bağımsız bir parfümeri kurucusu olarak elbette tüm özgürlüğe sahipsiniz ve işinizin hangi yönde gelişmesi gerekli olduğunu belirleyebilirsiniz. Ancak bu yol hem de büyük güçlüklerle yüzleşmeniz gerekli olduğu ve muhtemelen daima bir savaştan galip çıkmayacağınız manasına gelir.

Serbest mesleğe çok saygı duyuyorsanız fakat yine de bir parfümeri başlatmak istiyorsanız, franchising sizin için doğru alternatif olabilir. Bu, pratikte zaten test edilmiş bir iş fikrini devralabileceğiniz ve ayrıntılı destekten faydalanabileceğiniz manasına gelir. Franchising’in bir başka büyük faydası da, işletmenizin pek çok alıcı tarafından zaten bilinen ve güvenilen bir isme sahip olmasıdır. İsterseniz, işinizi sıfırdan başlatmak mecburiyetinde değilsiniz, en başından beri açık fikirli müşterileri dört gözle bekleyebilirsiniz.

Ancak parfümerinizi bir franchise şirketi olarak açmaya karar verirseniz, bu kararın bir takım zorunlulukları yanı sıra getirdiğini bilmelisiniz. Daha sonra franchisor’a sözleşmeyle bağlı olursunuz ve seçim özgürlüğünüzün çok büyük bir kısmından vazgeçersiniz. Her kurucu, franchising’in avantaj ve dezavantajlarının iyi bir ilişki içinde olup olmadığına kendisi karar vermelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.