Pirinç Lapası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Pirinç Lapası Diyeti
0

Pirinç lapası diyeti lezzet açısından bize mis gibi tereyağlı pilavımızı anımsatıyor ancak pirinç lapası geleneksel sofralarımızın baş tacı olan Türk pilavı ile alakalı bir lezzet malesef değil. 🙂

Özellikle uzak doğu ülkelerinde yüz yıllardır devam eden pirinç lapası ile zayıflamak ve daha uzun süre yaşayabilmek mümkün. Bunun için yazımız boyunca detaylı şekilde incelemelerde bulunarak tüm aşamalarıyla inceleyeceğiz. 

Pirinç Lapası Diyeti Tarifi

1. 1 Kg pirincimizi sıcak suda haşlıyoruz. Ortalama olarak 20 – 25 dakika kadar haşlamak yeterli olacaktır. (Pirinci yıkayarak kumlarını arındırmayı unutmayın.)

2. Ardından içerisine sevdiğiniz karabiber, nane gibi baharatları ekleyebilirsiniz. Tuz ise çok az miktarda ekleyebilirsiniz.

Pirinç Lapası Tarifi servise hazır. Parmaklarınızı yiyeceksiniz. 😉

Pirinç Lapası Kaç Kaloridir? Yaklaşık olarak 100 gram kadar pirinç lapası ortalama olarak 230 kalori kadardır.

Pirinç Lapası Diyeti
Pirinç Lapası Diyeti

Pirinç Lapası Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Haşlanmış Pirinç Diyeti Listesi

* Özellikle tüketim şekli zayıflama süresini doğrudan etkileyen bir durum. Buna bağlı olarak çabuk kilo vermek için pirinç diyeti uygularken sabah uyandığınızda 3 öğün boyunca yukarıda vermiş olduğumuz tarifi tüketmelisiniz. (Tadı sizi asla yıldırmasın bol bol tüketin 🙂

Pirinç lapası diyeti uygularken karbonhidrat ağırlıklı bir besin şekli uygulayacağımız için proten içeren besinlerin tüketilmemesi gerekiyor. Böyle bir durumda protein ve karbonhidratlar bir araya geldiğinde zayıflama etkileri yerine kilo aldırma etkileri meydana gelebilecektir.

* Buna ek olarak mevsim yeşillikleri ile yapılan bol yeşillikli salatalar ve sebze yemekleri ile uygulanan pirinç lapası diyeti çok daha kısa sürede kilo vermenize etki gösterecektir.

Diyeti Uygularken Zayıflamanıza Yardımcı Faktörler

* Günde ortalama olarak 1.5 ile 2 litre arasında su tüketmelisiniz.

* Gülük hafif tempolu yarım saatlik yürüyüşler yapabilirsiniz.

Pirinç diyeti ile zayıflayanlar ve diyeti uygulamaya başlayanlardan sürecin nasıl ilerlediği ile ilgili yorumları bekliyorum. Pirinç lapası diyeti sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermek sizin elinizde. Tek yapmanız gereken iradenize sahip çıkmak ve diyeti doğru bir şekilde uygulamak olacaktır. Bu diyete başlamadan önce doktorunuzun görüş ve önerilerini kesinlikle almanızı öneriyor ve bu doğrultuda pirinç diyeti yapmanızı tavsiye ediyoruz. Pirinç diyeti sayesinde kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.