Ruj Sürmenin Sırları Nelerdir? Nasıl Etkileyici Ruj Sürülür?

Ruj Sürmenin Sırları Nelerdir?
0

Ruj Sürmenin Sırları Nelerdir? ve Nasıl Etkileyici Ruj Sürülür? sorularına yanıt veriyoruz. Bu yazımızda etkileyici ve dolgun ruj sürme teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Dudaklar yüzün en dikkat çekici ikinci kısmıdır. Gözlerle yarışırlar ama Angelina Jolie de bile hangisinin öne çıktığından emin olmak zordur. Makyajda dudaklarda yapılan bir hata bu nedenle hemen dikkat çeker. Tersine, güzel yapılan bir dudak makyajı da nerde olursanız olun, yüzünüze bakan insanları etkileyecektir. Bu yüzden kozları doğru oynamakta fayda var!

Sağlıklı olan her şey güzel görünür. Bu yüzden evvela dudakların temizliğine ve sağlığına dikkat etmek gerekir. Yeni bir ürün alırken, ürünleri kesinlikle dudaklarınıza sürmeyin, parmak uçlarınızda deneyin. Parmak uçları genelde dudaklara yakın renktedir. Ayrıca son kullanma tarihine de muhakkak dikkat edin. Aldığınız ruj, dudaklarınız üzerinde kolayca kayıvermiyorsa, bayat olabilir. Ruj çeşitleri için rujlarına göz atabilirsiniz.

Ruj Sürmenin Sırları

Ruj sürmenin sırları, esasında nasıl bir ruj istediğinize göre değişir. Hepsini ayrı ayrı inceleyelim:

  • Rujunuzun uzun zaman sabit kalmasını istiyorsanız, dudak kalemi ve pudradan yardım alabilirsiniz. Öncelikle dudağınızı dudak kalemiyle boyayın ve üzerini pudralayın. Sonra rujunuzu sürün ve tekrar pudralayın. Pudra kullanmış olduğunuz için rujunuz parlak görünmeyecek ama kalıcı olacaktır. Matlığı gidermek için parlatıcı sürüp arada bir tazeleyebilirsiniz. Ne de olsa parlatıcının sürülmesi ruja göre çok daha zor değildir. Pudra çeşitleri ve özellikleri için pudralardan yararlanabilirsiniz.
  • Kalıcılık için diğer bir çözüm ise, rujunuzun üzerine, aynı renkte likit ruj sürmenizdir. Likit ruj da kalıcı olması arttırır.
  • Dudaklarınız kuruysa likit ruj veya nemlendiricili ruj tercih etmelisiniz.
  • Rujunuzun doğal görünmesini istiyorsanız, dudak sınırlarınızın içerisine sürmeniz çok daha iyi olur. Ayrıca, ruj sürdükten sonra peçeteyi dudaklarınızın arasına alıp ısırırsanız, hem daha doğal bir görüntü elde edersiniz, hem de fazlalıklarını almış olursunuz.
Ruj Sürmenin Sırları Nelerdir?
Ruj Sürmenin Sırları Nelerdir?

Dudaklarınız çok inceyse ve dolgun göstermek istiyorsanız, rujunuzu sürerken dudaklarınızın üst ve alt uçlarını biraz taşırarak genişletebilirsiniz. Öncesinde dudak kalemiyle sınırlarını belirlemenizde fayda var. Dolgunlaştırıcı ruj kullanmak ya da ruj üzerine parlatıcı sürmek de diğer seçenekleriniz. Ayrıca, koyu renkli rujlar dudaklarınızı daima olduğundan ince gösterir. Üzerine parlatıcı sürerek koyu renk rujun tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz…

Dolgun göstermek için bir yol daha var: Dudaklarınızın çevresine beyaz bir çizgi çekebilirsiniz dudak kalemiyle. Bunun üzerine ruj sürdüğünüzde yarattığınız ilizyona siz bile şaşıracaksınız.

Rujunuzun etrafa bulaşmasını ya da saçınızın dudaklara yapışmasını engellemek için, peçeteye öpücük kondurmak ya da dudaklarla peçete ısırmak gibi metotları kullanabilirsiniz. Dişlerinize bulaşmaması içinse dudağınızın iç tarafındaki ruju parmağınızla silin, yeterli.

Bir ayrıntı daha: Dudaklarınız ince değil ise, ruj üstüne parlatıcı sürerken yalnızca dudak uçlarınıza sürerseniz şişmiş gibi görünmesini engellemiş olursunuz.

Tekrar temizlik konusuna dönersek, tüm makyajdan sonra yorulan dudaklarınızı bir makyaj temizleyici ürünle muhakkak temizlemeli ve koruyucu kreminizi muhakkak sürmelisiniz. Özellikle yazın, nemlendirici ve güneşten koruyucu nitelikte dudak ürünleri seçmelisiniz. Bunun için dudak koruyucular iyi birer örnektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.