Saç Boyası Nasıl Çıkar? Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Çıkar
0

Saç Boyası Nasıl Çıkar, Saç Boyası Nasıl Geçer, Saç Boyasından Kurtulmak, Saç Boyasını Çıkarma,  Saç Boyasını Çıkarmak Kepek Şampuanı Boyayı Akıtır mı ve Kepek Şampuanı Saç Boyasını Akıtır mı gibi sorulara yanıt arıyorsanız doğru sayfadasınız. Saç Boyası Nasıl Çıkar; Saçınızın rengini akıtmak ve yeni renge boyamadan önce eski doğal rengine döndürmek istiyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz. Saç boyasını akıtma yöntemleri fazlaca bulunuyor. Siz de kendinize göre saç boyası akıtma yöntemi belirleyerek saçınızdaki boyaları akıtabilirsiniz.

Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Kepek şampuanı saç boyasını akıtır ancak, çok bir şey beklemeyin, çünkü saçlarınızı birkaç tondan fazla açmayacaktır. Saç Boyası Nasıl Çıkar Boyayı akıtmak istiyorsanız, saçlarınızı iyi bir kepek şampuanı ile yıkayın ve sıcak su ile durulayın. Bu işlemi saç rengini arzu ettiğiniz tona getirene kadar, farklı tarihlere yayarak tekrarlayabilirsiniz. Kepek şampuanlarının özelliği: saç derisindeki kalıntıları temizleyerek kepeği azaltır ancak, bu fonksiyonları hem de saç derisini de kurutur. Saçlarınızı devamlı, kepek şampuanı ile yıkamak, saç teli ve saç derisini kurutarak saçlarda deformeye yol açabilir. Bu süreçte doğal yağlarla, saç ve saç derisini nemlendirici bakım uygulaması yapmanız, yıpranmayı minimize edecektir.

Saç Boyası Nasıl Çıkar
Saç Boyası Nasıl Çıkar

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Kusturma, Saç Boyası Nasıl Çıkar, Saç Boyasından Kurtulmak, Saç Boyasını Akıtmak, Saç Boyasını Akıtmak İçin ne Yapılır, Saç Boyasından Evde Kurtulmanın Yolları nelerdir? Limon bitkisi, asitli içeriğiyle saç boyasını akıtmak için kullanmak mümkündür. Saçlarınızı 1/5, ( 5 Litre suya 1 Limon ) oranında limon suyuyla durulaya bilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra normal suyla durulayıp limonu çıkartabilirsiniz. Limon suyu sürdükten sonra güneşe çıkarsanız, saçlarınızın rengi, aşırı derecede açılabilir. Bu yüzden lütfen dikkatli olunuz.

Bazı saç ve güzellik forumlarında Saç boyasını bulaşık deterjanı ile akıtmanın mümkün olduğu bahsedilmektedir. Fakat bulaşık deterjanı gibi çok ağır kimyasallar içeren bir temizlik ürününü, saçta kullanmak ne kadar mantıklı olur ? Siz karar verin.

Tavsiye edilen başka bir taktik ise, şampuana karbonat karıştırmaktır. Şampuan şişesinin içerisine, 2-3 çay kaşığı karbonat döktükten sonra, saçlarınızı bu karışımla yıkayın ve 10-15 dakika bekleyin, sonrasında ılık su ile durulayın. Bu uygulamadan sonra yıpranmayı minimize etmek için, derinlemesine nemlendiren bir serum kullanabilirsiniz.

Saç boyasının, saça işleyen bir kimyasal olduğunu unutmayınız. Dolayısıyla saç boyasını akıtabilmek için ağır kimyasallar kullanmak gerekebilir. Bu kimyasalları ve birkaç doğal yöntem kullanarak saçlarınızın rengini biraz açabilirsiniz ancak bu işlemlerin, saçları yıpratıcı uygulamalar olduğunu hatırlayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.