Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı?
0

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı? Saç telleriniz normalden ince ise ve saç tellerimi kalınlaştırmak istiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre. Saçımı kalınlaştırmak istiyorum diyen hanımların yapması gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz. Sevgili hanımlar şunu bilmemiz gerekmektedir ki, kalın saç telleri fakat daha sağlıklı vücut ve daha sağlıklı saçlarla mümkündür. Saç bakımı özellikle daha sağlıklı saçlar için çok önemli olan A,B ve E vitaminlerini yeteri miktarda temin etmeliyiz. Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı? Suni yollarla saç kalınlaştırma işlemlerinden bahsetmeyeceğiz bu makalemizde. Tamamen olması gerekli şekil de daha sağlıklı beslenme = daha sağlıklı saçlar.

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı, Saç tellerini kalınlaştıran saç maskeleri ve Hangi maskeler saç tellerini kalınlaştırır sorularına yanıt aradığınızı biliyoruz. Aşağıda yer alan önerilerimize göz atarak siz de saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Saç tellerini kalınlaştırmak için aşağıdaki önerilere göz atın.

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı?
Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı?
  • Zeytin yağı saç tellerini kalınlaştırır mı : Zeytin yağı saç derisini besler. Kuruluktan meydana gelebilecek kopmaların, kırılmaların önüne Zeytin yağı ile geçe biliriz. Zeytin yağı saçlara nasıl uygulanır: 30- 45 dakika kadar saç ve derisine masaj yapmamız yeterli olacaktır. Sonrasında şampuanımızla saçlarımızı yıkaya biliriz. Önerilen miktar haftada 2 gün.
  • Yumurta saçları kalınlaştırır mı: Saçlarınızın ihtiyacı olan protein, yumurtada bol miktarda mevcuttur. Saçlarımızın uzunluğuna göre bir veya iki yumurtayı çırpıp, nemli saç ve derisine uygulaya biliriz. 30 dakika bekledikten sonra saçlarımızı Ilık suyla yıkaya biliriz. Önerilen tekrar, haftada 2 gün.
  • Çemen otu saçları kalınlaştırır mı: Saçlarımızı besleyerek dökülmesini önleyen çemen otunun uygulaması biraz zahmetli. Çemen otunu kullana bilmemiz için, 3 yemek kaşığı çemen otunu 1 bardak suya koyup 10 sa. bekletilir. Sonrasında çatal yardımıyla macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Saçlarımıza sürüp en 30 dakika bekletmeliyiz. Çemen otu aynı zamanda kepeğe karşıda koruma sağlar.
  • Hint yağı saçları kalınlaştırır mı: E vitamini bakımından çok zengin olan Hintyağı, saçlarımızı dış etmenlere karşı güçlenmesine imkan sağlar. Aynı şekilde saç ve saç tellerimize masaj yaparak, 1 sa. bekletmeliyiz. Sonrasında her zaman kullandığımız şampuanla, yıkama yapa biliriz.
  • Ballı Tarçın Karışımıyla saç tellerini kalınlaştırmak: 2 yemek kaşığı organik balın içerisine, 2 çay kaşığı toz tarçını dökelim ve karıştıralım. Bu maskeyi saçlarımıza uyguladıktan sonra 20 dakika bekletmeliyiz.

Kalın saç telleri için saç maskeleri

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılmalı? Saç tellerini kalınlaştıran vitaminler aşağıdaki gibidir. Siz de bu vitaminleri tüketerek saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

E vitamini içeren besin maddeleri:  Ispanak, fındık, badem, ay çekirdeği, balık, brokoli, kabak vs.

A vitamini içeren besin maddeleri: Tatlı patates, havuç, yeşil yapraklı sebzeler, kuru kayısı, kavun vs.

B vitamini içeren besin maddeleri: Et ürünleri, bezelye, mercimek, badem, ıspanak, koyu yeşil yapraklı sebzeler, tavuk eti, hindi eti, balık, muz, süt ürünleri ve yumurta akı vs.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.