Saçı Güçlendiren Maskeler (2021 En İyileri)

Saçı Güçlendiren Maskeler
0

Saçı Güçlendiren Maskeler nelerdir? Saç güçlendiren maskeler arasında en iyilerini sizler için derledik. Bu yazımızda cansız saçlar için saç güçlendirici maskeler ve saç güçlendiren saç maskeleri hakkında her şeyi sizlere açıklıyor olacağız. Saçınızın güçlü, parlak ve çekici olması sizin elinizde. Siz de güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız saç güçlendirici maskeleri kesinlikle denemelisiniz. Saçlar aynı cildimiz gibi, güneşin zararlı ışınlarından, deniz tuzundan, hava kirliliğinden, kimyasal ürünlerden yıpranır ve soluk görünmeye başlar.

Saçı Güçlendiren Maskeler Endüstriyel ürünler olarak boya, jöle, sprey, saç maşası gibi saç bakım ve şekillendirme ürünleri de saçın yıpranmasına katkıda bulunur. Saç yıprandıkça, saç uçlardaki kırılmalar artar ve daha sık kestirmek mecburiyetinde kalırız. Bu durumda, saçımızın istediğimiz sürede uzaması önündeki en büyük engeldir. Kozmetik marketlerde saçı güçlendirmek, nemlendirmek, doğal parlaklık vermek için özel olarak üretilmiş, bir çok farklı markanın, yüzlerce ürününü bulabilirsiniz. Bu ürünlerin bazıları gerçekten işe yarayabilir ancak aylık bütçenizi sarsa bilirler. Bunun yerine evde kolayca bulabileceğiniz, doğal malzemelerle (bitki ve meyveler) saçları güçlendiren maskeler hazırlayabilirsiniz.

Saçı Güçlendiren Maskeler

Saçları Güçlendiren Maskeler ve Saça güç katan saç maskeleri sizler için derledik. En iyi saç doğal saç maskelerini aşağıdan seçebilir ve saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saçı Güçlendiren Maskeler
Saçı Güçlendiren Maskeler

1- Muzlu Mayonez Maskesi

Bir muzu havanda iyice ezdikten sonra 2 yemek kaşığı mayonezle iyice karıştırın. Saçı Güçlendiren Maskeler Hafif nemli saçlara, Saç kökünden başlayarak, saç uçlarına kadar sürün. Saçlarınızı başınızın üzerinde toplayıp duş bonesi il kapatın ve karışımı saçınızda en az 1 saat bekletin. Duş bonesi yoksa eğer, şeffaf naylon bir poşette olabilir. Duş bonesi takılması, maskenin saç teli ve saç derisi tarafından çok daha iyi emilmesini sağlayacaktır. Maskeyi temizlemek için normal bir şampuanla yıkayıp, ılık su ile durulaya biliriz. Muzun saçlarımızda ki fonksiyonu: saçları besler. Mayonezin yararı ise, saç ve saç derisinde biriken ölü hücreleri, jöle, sprey gibi şekillendirici ürün artıklarının derinlemesine temizlenmesini sağlar. Maskenin etkisini göstermesi için haftada 1; 2 ay boyunca uygulayınız.

2- Ballı Zeytinyağı Maskesi

Bal ve zeytinyağının en büyük özelliği, saçları ve saç derisini nemlendirmek için kullanabileceğiniz doğal ürünler içerisinde ilk sırada yer almakta. Saçı Güçlendiren Maskeler Ballı Zeytinyağı maskesi için: 2 yemek kaşığı balı 3 yemek kaşığı zeytinyağıyla iyice karıştırınız. Saçlarınızın uzunluğuna göre bu miktarları arttırıp azaltabilirsiniz. Karışımı kısık ateşte 2-3 dakika ısıttıktan sonra, hafif nemli saçınıza düzenli- planlı bir biçimde sürün. Parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak uygularsanız, saç derinize çok daha iyi nüfus etmesini sağlarsınız. Karışımı 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ve şampuanla temizleye bilirsiniz. Bu maskeyi ayda iki kez tekrarlamak birkaç ay sonra saçlarınızın daha kuvvetli olmasını sağlayacaktır.

3- Biberiye Yağıyla Bakım

Yarım çay bardağı biberiye yağını yarım su bardağı zeytinyağıyla karıştırın ve derin bir kaseye alın. Saçı Güçlendiren Maskeler Bir miktar su doldurduğunuz tencereye, yağ kasesini yerleştirin ve kısık ateşte yağı biraz ılıtın. Daha sonra saç derinize 15-20 dakika, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Masaj tamamlandıktan sonra duş bonesi takın ve yağı en az 30 dakika saçınızda bekletin. Biberiye yağı saçları besleyerek güçlendirirken, zeytinyağı saç ve saç derisini yumuşatacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.