Saçım Nasıl Hızlı Uzar

Saçım Nasıl Hızlı Uzar
0

Saçım Nasıl Hızlı Uzar; Kısa saçların hızlı uzaması için neler yapılır? diye merak mı ediyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz. Saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak bir takım bakım türleri ve saçlarım daha hızlı nasıl uzar sorusuna yanıt vereceğiz. Kısa saçlı kadınlar, saçlarının kısa bir süre içinde uzamasını isterler ve saç en hızlı nasıl uzar arayışına girerler.

Saçım Nasıl Hızlı Uzar? Saçlar normal bir insan yapısında ortalama 0,5 ve 2,5 cm aralığında uzamaktadır. Aradaki farklar pek çok sebebe bağlanabilir. Bunlar;

  • Genetik nedenler
  • Yanlış saç bakım metotları
  • Yanlış kullanılacak olan saç bakım ürünleri
  • Yanlış ve yetersiz beslenme

Saçım Nasıl Hızlı Uzar

Saçlarım Kısa Nasıl Hızlı Uzatabilirim? Kısa saçlar bir süre sonra sizi bayabilir. Bu yüzden saçlarınızı hızlı ve doğru bir şekilde uzatmanın birden fazla yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlere aşağıdan sırasıyla ulaşabilirsiniz. Saçlarınızın bakımlı ve doğru bir şekilde uzaması sizlerin elinde olan bir şey.

Saçım Nasıl Hızlı Uzar
Saçım Nasıl Hızlı Uzar

Temizlik: Saç uzatma metotlarının işe yaraması için saçlarınızın temizliği büyük önem taşıyor. Saçlardaki kepekler ve aşırı yağlanmalar saç köklerinin hava almasını engellediği için saç uzamasını yavaşlatır. Bundan dolayı saçlarınızı temiz tutmalısınız.

Saç Kırıkları: Saçınızda mevcut olan saç kırıkları da saç uzamasını engelleyen faktörlerden bir tanesidir. Saç kırıklarınızı düzenli ilaçlanma kestirmelisiniz. Bu sayede saçlarınız rahat bir nefes alacak ve saç uzatma süresini kısaltacaktır.

Saç Derisi: Saçlar için büyük önem arz etmektedir. Saç derisine masaj yaparak ve temiz tutarak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın kökü güçlenecek ve uzayan saçlarınız zarar görmeyecektir.

Saç Bakım Aletleri: Sürekli kullanılacak olan fön ve düzleştiriciler aşırı ısı içerdiğinden dolayı saçlara zarar vermektedir. Saç kırıklarının oluşumunun sebeplerinden bir tanesidir. Fön ve düzleştirici gibi aletleri az kullanarak saçların zayıflamasını önleyebilirsiniz.

Doğal Bakım Yağları: Saçların hızlı uzaması için doğal saç maskeleri uygulayabilirsiniz. Örneğin: Havuç maskesi, badem maskesi, sinameki kürü…

Doğru Şampuan: Kullandığınız şampuanlar da önem arz etmektedir. Saçınıza uygun olup olmadığını bilmelisiniz. Örneğin: Saçınız yağlı ise, yağlı saçlar için üretilen şampuanlardan kullanmalısınız. Bunun yanında devamlı duş alıyorsanız her defasında şampuan kullanmayınız, aşırı şampuan kullanımı da saçları kurutur ve uzamayı önleyebilir.

Beslenme: ‘Saçım Nasıl Hızlı Uzar” sorusunun en önemli maddesidir. Saçların daha sağlıklı uzayabilmesi için birtakım vitaminlere ( A, B, C, D, E, K ve biotin ) ihtiyacı vardır. Sizler bu vitaminleri yeterli miktarda alamıyorsanız saçlarınızın uzaması yavaşlayacaktır. Saçlar için gerekli vitaminler folik asitli besinler, yeşil sebzeler, havuç, fındık, badem gibi ürünler de bulunur.

Su İhtiyacı: Vücut için gereken su, saçlar için de büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı hekimlerin önerdiği miktarda su içmeye çalışınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.